BURSA GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ ‘TEXTİLE SHOW’DA

BTSO öncülüğünde 6'ncısı düzenlenen “Bursa Textile Show Fuarı” kapılarını açtı. 111 firmanın kumaş koleksiyonlarını ziyaretçilerin beğenisine sunduğu fuarı, Bursa Gümrük Müşavirliği ekibi de ziyaret etti. Yerli ve yabancı konukları ağırlayan fuarda kent ihracatının güçlenmesi hedefleniyor.

Giysilik kumaş ve aksesuarları üretimi yapan firmaları yerli ve yabancı alıcılarla buluşturan Bursa Textile Show dün kapılarını açtı. Ticaret Bakanlığı, KOSGEB, Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (Ticaret Bakanlığı, KOSGEB) ve Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İş İnsanları Derneği’nin (DOSABSİAD) destekleriyle, Küresel Fuar Acentesi (KFA) organizasyonunda düzenlenen etkinlikte bu yıl 111 firma sonbahar-kış 2022/23 kumaş koleksiyonlarını ziyaretçilerin beğenisine sunuyor.

BURSA GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ FUARDA

Avrupa ve Kuzey Afrika ülkeleri ile Türk Cumhuriyetleri başta olmak üzere 30 ülkeden 300 yabancı alıcının katıldığı fuarda, kent ihracatının güçlendirilmesi hedefleniyor. Bu kapsamda dış ticaret ve gümrük işlemlerinde 37 yıllık tecrübesiyle öne çıkan Bursa Gümrük Müşavirliği (BGM) personeli de fuarı ziyaret etti.

DIŞ TİCARET GÖRÜŞMELERİ

Gümrük Müşaviri Engül Yavuzarslan, Gümrük Müşavir Yardımcıları Ayşegül Çiçek, Cevdet Yeşil ve Rabia Özkurt firma yetkilileriyle görüşerek ithalat ve ihracatla ilgili bilgi alışverişinde bulundu.

OTOMOTİVDEN SONRA TEKSTİL

Otomotivin ardından Bursa ihracatına en fazla katkı sağlayan sektörler arasından yer alan tekstil ve hazır giyim sektörünün bu fuarla daha çok hareketlenmesi bekleniyor.

Bursa Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen fuar, 21 Ekim 2021 (yarın) tarihinde sona erecek.

Rekabet.net