BURSA GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ “BUMATECH”DE

Türkiye ekonomisinin lokomotif kenti olan Bursa, makine imalat sektörünün kıtalararası dev buluşmasına ev sahipliği yaptı. 353 firma ve firma temsilciliğini Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde bir araya getiren BUMATECH Bursa Makine Teknolojileri Fuarlarına Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Avrupa’dan yabancı ziyaretçi akını oldu. Bursa Gümrük Müşavirliği A.Ş personeli de fuardaki firmaları ziyaret ederek, ithalat ve ihracat hakkında bilgi alarak, yeni teknolojileri tanıdı.

Metal İşleme Teknolojileri, Saç İşleme Teknolojileri ve Otomasyon Fuarlarını tek çatı altında buluşturan BUMATECH Bursa Makine Teknolojileri Fuarlarına yerli ve yabancılar yoğun ilgi gösterdi. Yılın en büyük makine imalat buluşması olan fuara robotik sistemler ve Endüstri 4.0’a yönelik geliştirilen makineler damga vurdu.

19 yıldır düzenlenen ve 4 gün süren uluslararası nitelikteki fuarın sadece ilk 3 gününde önemli satış rakamlarına ulaşıldı.

Takım tezgahlarından sac işleme makinelerine, hidrolik sistemlerden kompresörlere ve otomasyon sistemlerinden yazılımlara kadar geniş ürün grubunun sergilendiği fuar, makine imalat sektörünün geçirdiği dönüşümü de gözler önüne serdi. 40’ın üzerinde ülkeden ve 50’ye yakın sanayi şehrinden 30 binin üzerinde nitelikli iş insanını ağırlayan fuarın 1,5 milyar liralık ticaret hacmi oluşturması bekleniyor.

BURSA GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ A.Ş FUARDA

Devasa makinelerin sergilendiği fuarı Bursa Gümrük Müşavirliği A.Ş (BGM) personeli de ziyaret etti.

Gümrük Müşaviri Engül Yavuzarslan, Gümrük Müşavir Yardımcıları Ayşegül Çiçek ve Cevdet Yeşil fuar alanındaki firmaları gezerek çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Firmaların dış ticaret nabzını yoklayan BGM A.Ş personeli birçok firmaya gümrük işlemleri hakkında bilgi verdi.

Rekabet.net